Otázky a odpovědi

Je třeba se na masáž nějak připravovat?

Před masáží se osprchujte nebo vykoupejte, nejezte příliš tučná a nadýmavá jídla, jinak by látkový metabolismus při trávení musel pracovat příliš těžce a nedošlo by k úplnému uvolnění. Před terapií nepijte alkohol.
Sundejte si hodinky, řetízky, náramky, náušnice. Vypněte si mobilní telefon. Odložte si vše tak, aby vás nikde nic netlačilo a netahalo, jde o vaše pohodlí.

Co je nejlepší udělat po masáži?

Po masáži pijte hodně vody, aby ledviny účinně vylučovaly toxiny z vašeho těla. Nejméně dvanáct hodin není vhodné pít alkohol. Bezprostředně po masáži není vhodná zvýšená fyzická námaha, a po masáži je vhodné odpočívat

 

Kdy je nevhodné provádět masáž?

Nedávejte se masírovat, pokud máte chřipku nebo horečku či nějaké jiné vážné zdravotní obtíže, kožní vyrážky, plísně na nohou, velké modřiny, křečové žíly, záněty kloubů, nádory či jakékoliv kožní bulky.

Co je to celulitida?

Je to termín označující nevzhlednou kůži na stehnech a dalších partiích vyznačující se dolíčky a svraštěním. Tato "pomerančová kůže" se odborně nazývá dermatopanniculosa nebo lipohypertrofie (jedná se o zbytnění tukových buněk). Její projev má přímou souvislost s hormonální hladinou ženy. Počátek je ve zmnožení tukových buněk na podkladě hormonálních nadhodnot estrogenů. (Větší hodnoty jsou v těhotenství, podáním nevhodné antikoncepce u velmi mladých dívek, u žen se sedavým zaměstnáním, kde dochází k obezitě břicha a velmi vzácně při selhání LS).

Jak často je dobré chodit na masáže?

Optimální frekvence masáží je individuální a záleží na účelu masáží. Jedna věc je, pokud máte dlouhodobý zdravotní problém, druhá, pokud chcete jenom relaxovat a načerpat energii. V každém případě mají masáže dlouhodobější účinek a lepší efekt, pokud jsou pravidelné. Lze říci, že optimální frekvence masáží je zhruba 1x týdně, ale každý masér by Vám měl doporučit konkrétní frekvenci na základě znalosti účelu masáží a Vašeho zdravotního stavu.

Mohu jít na masáž, pokud jsem nastydlá nebo dokonce nemocná (angína)?

V případě, že máte nějakou virózu nebo bakteriální onemocnění (chřipka, angína a pod.) nebo jste nastydlí, nedoporučuje se chodit na masáže.

Je masáž bolestivá?

Ne. Při masáži se klient musí cítit příjemně a uvolněně.

Lze masírovat nohy, které mají křečové žíly?

Ano, lze. Masáž křečových nohou má dva úkoly. Rozproudit lymfu a uvolnit svalovinu v okolí kloubů. Lymfa se rozproudí jemnou pravotočivou masáží za pomoci éterického oleje. Okolí kyčlí, kolen a kotníků lze rozmasírovat podstatně silnějším tlakem, zde křečové žíly nevznikají .
Pokud však křečové žíly jsou v poslední fázi poškození, tedy již praskají křehké cévní stěny a krvácejí, NEMASÍRUJEME JE.

Jak funguje lymfatický systém?

Lymfatický systém je tvořen lymfatickými cévami a uzlinami.
V tomto systému koluje míza tzv. lymfa, která vzniká z mezibuněčné tekutiny. Funkcí tohoto systému je filtrace a detoxikace. Pokud je z nějakého důvodu tento systém narušen, dochází k tvorbě lymfodémů, jež je nutné léčit, dochází k usazování přebytků vody, tuků a odpadových látek buněčného metabolismu v mezibuněčných prostorách.

Záznamy: 1 - 9 ze 9